Strony

  Księga gości


  Robert
  Widzę, że ostatni wpis by...

  Modnisia
  Zdrówka i wytrwałości....

  Rafał
  Bardzo fajne zdjęcia są t...

  Kalendarz

  Czerwiec 2019
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

mar

31

Ostatnio głośno jest o akcji społecznej, która ma na celu tak zmienić przepisy, aby religia nie była opłacana z naszych podatków. Akcja mi się podoba, popieram w 100%!
Wiadomo, że jeśli kościół będzie musiał wszystko opłacać z własnej kieszeni to mu się przestanie podobać organizowanie lekcji w szkole.
Ja jestem za całkowitym wyprowadzeniem religii ze szkół, lub chociaż z planu. Dlatego, że:
1. Piętnuje ona dzieci, które na nią nie chodzą. Nie oszukujmy się, nasze społeczeństwo nie jest tolerancyjne. Skończyłoby się chodzenie na religię, bo tak wypada.
2. Nadzoru na lekcjami religii nie ma kuratorium. Każdy katecheta/tka może sobie uczyć jak chce i w sposób jaki chce m.in. głośne ostatnio puszczenie egzekucji na lekcji :/
3. Religia nic nie wnosi. Ba! Ona zaprzecza nauce biologii, chemii, fizyki i historii.
4. Dziecko niechodzące, ma dwie godziny w tygodniu nudne, najczęściej bez opieki, albo na świetlicy. Dyrekcji trudno ustawić religię na początku lub końcu, aby dziecko miało wolne! (Nasza szkoła tak zrobiła, ale R chce chodzić na świetlicę)
5. Bardzo często sama dyrekcja szkoły jest proreligijna i nie przestrzega żadnych wytycznych MEN na temat organizacji tych zajęć. A nauczyciele są nie do informowani o obowiązujących zasadach.

A najbardziej mi przeszkadzają w roku szkolnym rekolekcje!!! Oj tak, kilka dni nie wynoszących nic! Zero opieki dla dziecka, nie idzie do kościoła to ma przyjść później. Fuck! Za rok będę egzekwować nasze prawa!!
Czas po kościele to czas zabawy, stołówka zamknięta. Ostatecznie dziecko zostaję te kilka dni w domu. Jednak ja siedzę w domu, mogę sobie na to pozwolić. A co gdy oboje rodzice pracują?!?

Szkoła jest dla wszystkich, a nie tylko dla katolików!!!

Jeśli jesteś podobnego zdania to kieruję do wydarzenia:

Wydarzenie na FB

 

I do mnie nie trafia argument, że jeśli Roksana ma sama wybrać to musi iść na religię. Gdyby to było religioznastwo ok, ale nie gdy przedstawiają 1 religię jako jedyną właściwą!!
Poza tym wiara w Boga nie jest jednoznaczne z akceptacją kościoła :P a tak jest to przedstawiane na opisanych lekcjach!


Dodaj komentarz